• مقالات عمومی
  مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
  جستجو بر اساس در گروه
  تغذیه مناسب برای شادابی در بهار
  خلاصه :
  .در فصل بهار تغذیه صحیح، متعادل و سرشار از خوراکی های فصل،  ریزمغذی های ضروری برای عملکرد صحیح اندام های بدن، شادابی و طروات ظاهری را تامین می کند.
  تاریخ ثبت :
  1400/01/07
  مصرف گل کلم ، مفید یا مضر؟
  خلاصه :
   گل کلم در حالت معمول به ندرت راه خود را به سفره پیدا می کرد، اکنون با گسترش رژیم های گیاه خواری و تمایل به استفاده از انوابع سبزیجات برگی و غیر برگی به شکل های مختلف مصرف می شود. گل کلم فواید بسیاری دارد ولی مانند دیگر موارد خوراکی باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد. به خصوص که گل کلم برای برخی افراد می تواند مشکل ساز باشد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/12/26
  رژیم بدون لکتین تا چه حد مفید است؟
  خلاصه :
  رژیم غذایی بدون لکتین در واقع بر این فلسفه استوار است که غذاهای حاوی پروتئین لسیتین باعث افزایش وزن، بیماری های خود ایمن و بیماری های دیگر شده و باید از رژیم غذایی حذف شوند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/12/19
  پروتئین غیر گوشتی کامل
  خلاصه :
  بدن ما به 9 نوع آمینو اسید نیاز دارد. منابع تامین پروتئین که تمام این آمینو اسید ها را داشته باشند منابع پروتئین کامل نام دارند. به غیر از انواع گوشت دام و پرندگان، منابع مختلف پروتئین کامل در میان سبزیجات وجود دارد که می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت باشد.
  تاریخ ثبت :
  1399/12/11
  غذاهای مناسب برای نوروپاتی دیابتیک
  خلاصه :
  از بهترین روش‌های طبیعی برای کنترل نوروپاتی دیابتیک اصلاح روش تغذیه و مصرف خوراکی های دارای فیتونورتینت، امگا 3، اسیدهای چرب، غلات کامل، ویتامین ب 12 و لیپوئید اسید است.
  تاریخ ثبت :
  1399/12/06
  نوروپاتی دیابتی چیست؟
  خلاصه :
  نوروپاتی دیابتی یکی از عوارض جانبی جدی و آزار دهنده و البته شایع دیابت نوع یک و دو است. اگرچه نوروپاتی درمان مشخصی ندارد ولی می توان با ورزش، تغذیه و کنترل قند خون جلوی پیشرفت آن را گرفت و علائم آن را تخفیف داد.
  تاریخ ثبت :
  1399/11/21
  تأثیر تغذیه در کاهش گرفتگی عضلات
  خلاصه :
  گرفتگی تاخیر یافته عضلات یا DOMS یکی از آسیب های شایع ورزشکاران است که می تواند با تغذیه مناسب تا حد زیادی بهبود یافته و زمان بازیابی کاهش داده شود. 
  تاریخ ثبت :
  1399/11/15
  علت درد عضلات پس از ورزش چیست؟
  خلاصه :
   ورزش ناگهانی یا بیش از حد سنگین باعث گرفتگی عضلات پس از انجام ورزش می‌شود. گرفتگی عضلات معمولا با تاخیر در طی چند ساعت یا چند روز اتفاق می افتد که می توان آن را با روش های مختلف از سرمادرمانی و ماساژ گرفته تا تغذیه مناسب بهبود داد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/11/07
  جو دو سر در رژیم غذایی
  خلاصه :
  جوی دو سر از خانواده غلات و از نظر ظاهری بسیار شبیه به جوی معمولی است. جوی دوسر معمولا به صورت کامل مصرف می شود و از آن در شکل کامل، خرد شده یا جوپرک می توان به طرق مختلف در آشپزی استفاده کرد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/10/30
  چرا باید بیشتر قارچ بخوریم؟
  خلاصه :
  قارچ خوراکی بر خلاف ظاهر کمی عجیب و متفاوتش حاوی مواد مغذی بسیاری است. قارچ همچنین به دلیل طعم و بافت شبیه به گوشتش می تواند به عنوان جایگزینی برای گوشت باشد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/10/23
  کاهش وزن با سن ارتباط ندارد
  خلاصه :
  تصور رایج آن است که توانایی کاهش وزن بدن انسان با افزایش سن کاهش می یابد. در صورتی که بررسی نتیجه برنامه کاهش وزن مشابه و تطبیق یافته برای افراد دارای اضافه وزن با سن بالای 60 سال و جوان، این باور را نقض می کند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/10/13
  همه ی این میوه های زمستانی
  خلاصه :
  در این مقاله به لیست 10 میوه برتر زمستانی مورد نیاز در رژیم غذایی خود نگاهی بیندازید تا هم روزهای بیماری را کاهش دهید وهم سلامت و شادی شما افزایش یابد.
  تاریخ ثبت :
  1399/10/07
  حس راه رفتن حشره روی پوست فورمیکاسیون
  خلاصه :
  فورمیکاسیون یا احساس راه رفتن یا خزیدن حشره بر روی پوست یکی از اختلالات رایج حس لامسه است که می تواند دلایل مختلف، از اضطراب و مصرف الکل گرفته تا دیابت و پارکینسون داشته باشد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/10/01
  رژیم نخستین چیست؟
  خلاصه :
  رژیم غذایی نخستین (primal) یا رژیم غذایی انسان‌های اولیه شیوه تغذیه انسان های نخستین را مبنا قرار داده و خام خواری خوراکی های طبیعی و غیر فراوری شده را اصل اولیه سالم زیستن می داند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/09/15
  آیا استفاده از پودر پروتئین ایمن است؟
  خلاصه :
  سالهاست که متخصصین علم تغذیه مطالب در مورد مزایا و مضرات استفاده از پودر پروتئین که معمولا برای کاهش وزن و عضله سازی استفاده می شود، اختلاف نظر داشته اند. موافقان  ومخالفان عمدتا در مورد مزایا هم نظر بوده اند و بحث بر سر میزان معایب و شیوه مقابله با آن بیشتر به عنوان منشا اختلاف در نظر گرفته می شود. 
  تاریخ ثبت :
  /00/00
  اولین واکسن کرونا برای کدام کشور؟
  خلاصه :
  در چند هفته اخیر خبرهای مختلفی در مورد کشف و نهایی سازی واکسن ویروس کرونا منتشر شده است. تا کنون 3 واکسن به طور رسمی آماده تولید انبوه هستند ولی به احتمال زیاد توزیع واکسن به طور همزمان در کشورهای مختلف انجام نخواهد شد.
  تاریخ ثبت :
  1399/09/05
  ضرورت ادامه فاصله گذاری اجتماعی
  خلاصه :
  در حال حاضر بیشتر کشورهای جهان موج دوم، سوم یا چهارم شیوع کرونا را تجربه می‌کنند. ما با تولید انبوه و مهم‌تر از آن، توزیع گسترده و ارزان اولین واکسن کشف شده فاصله زیادی داریم و فاصله گذاری اجتماعی همچنان اصلی ترین سپر دفاعی در مقابل بیماری کووید-19 محسوب می شود.
  تاریخ ثبت :
  1399/08/26
  رژیم غذایی کم هیستامین چیست؟
  خلاصه :
  بروز علائم حساسیت در بدن می تواند به دلیل قرار گیری در معرض یک عامل حساسیت زا یا مملو شدن بدن از ماده ای به نام هیستامین باشد. هیستامین در طی فرآیند های مختلف در بدن تجمع پیدا می کند و در صورتی که از حد تحمل بدن فراتر رود، باعث اختلال در عملکرد بدن می شود. رژیم غذایی کم هیستامین به همین منظور طراحی شده است. 
  تاریخ ثبت :
  1399/08/20
  تصورات اشتباه رایج در مورد دیابت
  خلاصه :
  اگرچه رعایت بهداشت و حفظ سلامت روحی و جسمی برای همه، به خصوص در شرایط کنونی بیماری همه گیر کووید-19، دشوار شده است ولی کار برای بیماران مبتلا به دیابت، به خصوص به دلیل وجود اطلاعات غلط در مورد خوردنی های مجاز و غیر مجاز، بسیار دشوار تر است.
  تاریخ ثبت :
  10/08/99
  ابتلای هم‌زمان به آنفولانزا و کووید-19
  خلاصه :
  از نظر علم پزشکی احتمال ابتلای هم زمان به کووید-19 و آنفولانزا وجود دارد ولی هنوز مشخص نیست این دو ویروس در کنار یکدیگر تا چه حد آسیب بیشتری به بدن وارد می کنند. برخی از دانشمندان نگران افزایش آمار تلفات ابتلا به کرونا به دلیل شیوع گسترده آنفولانزای فصلی در جهان اند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/07/30

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 37 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com