مقالات عمومی
مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
جستجو بر اساس در گروه
چرا دهان بيش از حد خشك مي‌شود؟
خلاصه :
خشكي دهان يكي از ناراحتي هاي رايجي است كه مي تواند همه افراد به خصوص سالمندان را مبتلا كند. اما چه عواملي اين مسئله را تشديد كنند و راه هاي بهبود آن كدامند؟
تاریخ ثبت :
1400/04/30
منابع غذايي غنی از ويتامين D
خلاصه :
نياز روزانه بدن به ويتامين D در سنين مختلف فرق مي كند كه از تولد تا يك سالگي؛ 10 ميكروگرم در روز، از يك تا هفتاد سالگي؛ 15 ميكروگرم در روز و پس از آن؛ 20 ميكروگرم در روز است.
تاریخ ثبت :
1400/04/30
چطور چربی شکم را از بین ببریم؟
خلاصه :
کسانی که در اطراف شکم خود چربی بیشتری دارند، بیشتر در معرض ابتلا با عنوان بیماری‌ها هستند. خواب منظم و کافی، اصلاح رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی و انجام ورزش مهم ترین روش های مقابله با افزایش وزن و از بین بردن چربی دور شکم هستند.
تاریخ ثبت :
1400/04/17
غذاهایی برای تابستانی خنک
خلاصه :
با گرم شدن هوا رعایت تغذیه مناسب و استفاده از آن دسته از مواد غذایی که می توانند بدن شما را در برابر گرما محافظت کنندامری ضروری است که در این مقاله به ان پرداخته می شود

تاریخ ثبت :
1400/04/13
آیا پاستا برای سلامتی مضر است؟
خلاصه :
پاستا و ماکارانی از عامه پسند ترین غذاهای سراسر جهان هستند ولی معمولا در فهرست مواد و خوراکی‌های ممنوعه که در رژیم‌هایی غذایی مختلف مشاهده می شوند!
تاریخ ثبت :
1400/04/01
غلات کامل چه مزایایی دارد؟
خلاصه :
خوردن غلات کامل یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای داشتن یک رژیم غذایی سالم است. غلات کامل سرشار از مواد مغذی مختلف مانند پروتئین، فیبرهای خوراکی، ویتامین B، آنتی اکسیدان و انواع ترکیبات مهم معدنی مثل آهن، روی، مس و منیزیم، است.
تاریخ ثبت :
1400/03/25
چرا اطراف شکم چربی جمع می‌شود؟
خلاصه :
دلایل زیادی برای ذخیره چربی اضافی در نواحی اطراف شکم وجود دارد. رایج‌ترین مسائلی که منجر به چاقی در این ناحیه می‌شود رژیم غذایی نامناسب، نداشتن تحرک بدنی کافی و استرس است
تاریخ ثبت :
1400/03/18
پرسش و پاسخ کرونا،غذا و تغذیه
خلاصه :
.در این مقاله به برخی از پرسش های معمول افراد در باره  غذا و تغذیه و کووید 19 پاسخ داده شده است. با هم مروری بر این سوالات داده باشیم 
تاریخ ثبت :
1400/03/13
کلسیم برای ورزشکاران استقامتی
خلاصه :
نقش کلسیم در بدن افرادی که ورزش می‌کنند بسیار حیاتی‌ است.  انقباض عضلات، عملکرد قلب برای پمپاژ خون و ارسال و دریافت پیام‌های عصبی از فرآیند هایی هستند که به شدت به کلسیم وابسته اند. 
تاریخ ثبت :
1400/03/11
رفتار درمانی شناختی راه حل چاقی
خلاصه :
با افزایش روز افزون مبتلایان به بیماری چاقی اکنون می‌توان چاقی را یک بیماری همه گیر جهانی دانست. شناخته شده ترین راه های مقابله با این مشکل ورزش و تصحیح رژیم غذایی است، هر چند برخی محققین به دنبال به رفع عوامل اصلی این مشکل، مثل مشکلات روحی و اختلالات ژنتیکی هستند. 
تاریخ ثبت :
1400/03/04
آیا سلول‌های چربی متابولیسم بدن را تغییر می‌دهند؟
خلاصه :
بررسی نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که ساز و کار مصرف، ذخیره و مدیریت انرژی در سلول‌های چربی در افراد چاق بسیار ضعیف و ناکار آمد است.
تاریخ ثبت :
1400/02/28
روش‌های مختلف مقابله با چاقی
خلاصه :
عوامل ایجاد چاقی متعددند و شامل رژیم‌های غذایی ناسالم گرفته، سبک زندگی کم تحرک، عوامل ژنتیکی، مشکلات و اختلالات و مصرف دارو ها می شوند. کاهش وزن تقریبا برای همه مردم بسیار دشوار تر از افزایش آن است. به همین دلیل روش های مختلف و گاهی اضطراری برای این رسیدن به این هدف به وجود آمده است
تاریخ ثبت :
1400/02/21
بشقاب غذای سالم و سیاره زمین1
خلاصه :
رژیم‌های غذایی ما، سلامت انسان را به محیط زیست پیوند می‌دهد. در طی 50 سال گذشته، شاهد افزایش تولید غذا در دنیا بودیم که به بهبود امید به زندگی و کاهش گرسنگی، میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان و فقر جهانی کمک کرده است. با این حال، اکنون با تغییر رژیم‌های غذایی به سمت غذاهای ناسالم‌، به نظر می‌رسد این مزایا از مسیر اصلی خود منحرف شده و شتابان به سمت نابودی زمین حرکت کرده است.
تاریخ ثبت :
1400/02/19
آیا غلات صبحانه مفید است؟
خلاصه :
غلات صبحانه نسبتاً ارزان قیمتی است، قابل نگهداری به مدت طولانی است ولی مورد نحوه تولید و سلامت آن، مثلا بحث مواد نگه دارنده یا وجود سموم کشاورزی در آن، نگرانی‌هایی مطرح است
تاریخ ثبت :
1400/02/14
اشتباهات رایج در رژیم بدون گوشت
خلاصه :

اغلب کسانی که رژیم بدون گوشت را انتخاب می کنند با مشکل پیدا کردن جایگزین مناسب آن مواجه هستند و همین مسئله باعث انتخاب استراتژی اشتباه در اصلاح رژیم غذایی می شود.
 

تاریخ ثبت :
1400/02/09
چرا برخی افراد همیشه گرسنه هستند؟
خلاصه :
تحقیقات نشان می‌دهد برخی افراد پس از مصرف یک وعده غذایی زودتر از دیگران احساس گرسنگی می کنند که می تواند منجر به خوردن زودتر وعده بعدی و در نتیجه دریافت کالری بیشتر در طول روز شود. 
تاریخ ثبت :
1400/01/30
بهار و نوبرانه های مغذی اش
خلاصه :
نوبرانه های بهاری که مدت کوتاهی از زیباترین روزهای بهار حضور دارند، تنها خوراکی های برای سرگرمی نیستند بلکه به دلیل ارزش غذایی بالا نیز مفید خواهند بود.
تاریخ ثبت :
1400/01/26
هیدروژل کربوهیدراتی برای ورزشکاران
خلاصه :
در سالهای اخیر محصولات مختلفی بر پایه فناوری هیدروژل به خصوص برای ورزشکاران رشته های استقامتی مانند دو و دوچرخه سواری طراحی شده است. ولی آیا این محصولات واقعا در عملکرد بهتر ورزشکاران موثر هستند؟
تاریخ ثبت :
1400/01/23
مصرف دوره ای و گردشی مغزها
خلاصه :
یکی از روش های تغذیه ای و درمانی که برخی به تاثیر مثبت آن در کاهش مشکلات هورمونی زنان باور دارند، مصرف گردشی مغز های آفتاب گردان، کدو، تخم کتان و کنجد است. 
تاریخ ثبت :
16/01/00
غذاهایی برای مقابله با آلرژی بهاری
خلاصه :
گنجاندن بعضی از خوراکی‌ها با تقویت ایمنی بدن می‌تواند در مقابله با آلرژن‌ها یا مواد محرک مؤثر باشد و علائم آلرژی را تسکین دهد
تاریخ ثبت :
1400/01/07

صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 37 صفحه بعدی