سلامت در نوروز

رمز سلامت بدن توازن و تناسب جسمی و روحی است. چقدر خوب است که با نو شدن سال رویکرد جدیدی برای رویارویی با مشکلات در سال آتی در پیش بگیریم.
رمز سلامت بدن توازن و تناسب جسمی و روحی است. چقدر خوب است که با نو شدن سال رویکرد جدیدی برای رویارویی با مشکلات در سال آتی در پیش بگیریم.

سلامت مفهوم گسترده ای دارد که بسیاری از ابعاد زندگی انسان از سلامت جسمانی و روحی تا زندگی اجتماعی افراد را در بر می گیرد.

رمز سلامت بدن توازن و تناسب جسمی و روحی است. چقدر خوب است که با نو شدن سال رویکرد جدیدی برای رویارویی با مشکلات در سال آتی در پیش بگیریم. و با در نظر گرفتن این که که هیچ چیزی در دنیا با ارزش تر از سلامتی نیست با نو شدن افکار، آرمان ها و اهدافمان در سال نو قدری بیشتر برای سلامت خود وقت بگذاریم چراکهشیوه زندگی ناصحیح مترادف است با بیماریهای مزمن که یک روز سنگینی آن را بر زندگی خود احساس خواهیم کرد.

همگی با شروع روزهای دلپذیر بهاری عادت جدیدی را شروع کنیم که هم جسممان را طراوتمی بخشد و هم روحمان را.

از همین تعطیلات بهاری شروع کنید. روزانه نیم ساعت را به ورزش اختصاص دهید. خواهید دید با یک ورزش صبحگاهی متناسب با قوای جسمانی خود،روحیه ای شادابتر پیدا می کنید. سلامت قلب خود را بیمه می کنید. وزن کم می کنید. عضلات و استخوانهای خود را تقویت می کنید.

متاسفانه بسیاری از ما نداشتن وقت را بهانه کرده ایم. "من کارمندم صبح تا عصر سر کارم". "من دانشجو هستم درسهایم سنگین است."

دانشجو، کارمند، سالمند و جوان فرقی نمی کند. همه ما باید تحرک بدنی کافی داشته باشیم اگر می خواهیم زندگی توام باسلامتی داشته باشیم.

اگر وقت ندارید اشکال ندارد یک کفش مناسب برای خود تهیه کنید روزانه نیم ساعت تا محل کار و تحصیل خود را با سرعت متوسط پیاده روی کنید. در بسیاری از پارکهای شهر گروههای ورزشی شکل گرفته اند شما می توانید حداقل روزهای تعطیل با مراجعه به پارک محله در این گروههای ورزشی شرکت کنید.

اما اگر سنی بیشتر از 40 سال داریدیکباره ورزش شدید را شروع نکنید. اگر از وضعیت قلبی خود آگاه نیستید ورزش را با دویدن سبک یا پیاده روی را آغاز کنید.و پس از چکاپ پزشک متخصص قلب و اطمینان از سلامت خود به ورزش های سنگین ترمانند کوهنوردی و یا دویدن بپردازید.

تحقیقات نشان داده که ورزش حتی در بیماران قلبی نیز در بهبود وضعیت قلبی مفید است ولی نوع ورزش های توصیه شده در این افراد متناسب با وضعیت قلبی آنهاست.

نام نویسندهزیبا کاوه ئی
کلمه های کلیدی
تاریخ ثبت1399/12/29
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com